Právní poradna – linka 199

 

Protikorupční linka 199 byla zřízena jako speciální protikorupční telefonní linka v rámci Strategie vlády v boji proti korupci. Linka poskytuje právní pomoc občanům, kteří se setkali s individuálním případem korupce zejména na straně představitelů veřejné moci.

 

Protikorupční linka 199 je bezplatná, stejně jako navazující právní poradenství vztahující se jakkoli ke korupci. V odůvodněných případech bude klientovi poskytnuto i právní zastoupení advokátem. Každý všední den je linka 199 obsluhována od 9 do 17 hodin vždy dvěma právními asistenty. Mimo pracovní dobu nebo čeká-li klient dlouho na spojení, je možné zanechat vzkaz na záznamníku. Asistenti se ozvou, jakmile to bude možné.

Volající není povinen sdělovat své jméno a záleží pouze na

jeho uvážení, zda se rozhodne zůstat v anonymitě. Hovory na lince 199 nejsou nahrávány. Provozovatel linky však zároveň nemá žádnou vyšetřovací pravomoc a bez poskytnutí konkrétních údajů a podkladů ke konkrétní kauze může volajícímu poskytnout pouze obecnou právní radu jak v dané věci postupovat.

Volající by měl vždy stručně vylíčit skutečnosti důležité pro posouzení věci. Zejména by měl uvést svůj vztah k věci, kdy se daná událost odehrála, jaké kroky ve věci sám podnikl a důvody svého podezření na korupční jednání. V případě potřeby jsou právním asistentem kladeny volajícímu dotazy směřující k objasnění věci.

   

Informační leták o lince 199, který je ke stažení na http://www.mvcr.cz/soubor/letak-199.aspx

 

 

Novinky

 

Dětský den 4. června v Marčovicích.

  u chaty

Od 7,00 proběhne chytání ryb, od 9,00 se bude soutěžit v nejrůznějších disciplínách a

v 11,00 bude připraveno občerstvení.

Všichni jsou srdečně zváni!

 

 

Těšit se můžete také na ukázky výcviku psů, vyjížďky na koních a sokolníky.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.